© Ski areál Velký Javor

Ski areál Velký Javor v Bavorském lese je nejoblíbenější a největší rodinné lyžařské středisko, které má od nepaměti zvuk klasického rodinného lyžařského areálu. Skvělé podmínky jsou tu připraveny nejen pro začátečníky, ale i pro lyžařské labužníky či nadšence carvingu, každý si zde najde vhodnou sjezdovku.

Lyžařské středisko nabízí 6-ti místnou sedačkovou lanovku na sjezdovce Sonnenhang, nové dětské hřiště ArBärLand s dětskou tratí s možností měřením času a čtyři nové přepravními pásy vhodné pro výuku lyžování.

K tomu je ještě na území Arberlandu celkem 14 lyžařských a snowboardových škol, které nabízejí velké množství kurzů jak pro děti, tak i dospělé.

A sedačková lanovka na sjezdovce Nordhand nebo 6-ti místná kabinková lanovka dopraví pokročilé lyžaře a lyžařské mistry poměrně rychle k vrcholu Javoru, odkud vedou nejnáročnější sjezdovky zpět do údolí. Nejznámější sjezdem je černá sjezdovka, na které se jel i světový pohár.

  • Kromě toho, zde naleznete 1.200 m dlouhou sáňkařskou dráhu, která je velmi snadno dosažitelná ze sedačkové lanovky Sonnenhang.
  • Bezplatný sáňkařský autobus dopraví všechny velké i malé sáňkaře z koncového bodu sáňkařské dráhy na sjezdovce Thurnhof opět zpět k sedačkové lanovce Sonnehang. Služba je určena pro ty, kteří chtějí sáňkovat i celý den.
  • Malá sáňkařská dráha je také na dětském hřišti ArBär-Kinderland. Je velmi snadno dosažitelná z přepravních pásů.
  • Dvě nové půjčovny lyžařského vybavení, které nabízejí pro rodiny s dětmi optimální a kompletní lyžařské sety (lyže, boty, helmy, atd.).
  • Lyžařský servis pro nabroušení hran a ošetření skluznic u dolní stanice lanovky na sjezdovce Sonnenhang.

Na Javoru naleznete vše, po čem bude Vaše srdce toužit – moderní rodinné lyžařské středisko.

velky-javor

Protože láska k zimním sportům také prochází žaludkem, nabízí Javor romantickou a pro rodiny přívětivou horskou chatu s výbornou bavorskou kuchyní.

[button type=“medium“ color=“green“ link=“http://www.arber.de/?Itemid=163″ icon=““ ]WWW[/button] [button type=“medium“ color=“gray“ link=“https://www.google.com/maps/place/Velk%C3%BD+Javor,+94252+Bayerisch+Eisenstein,+N%C4%9Bmecko/@49.1125321,13.1363629,2846m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x47753071a4fc54d1:0x1d1d25a4ff4bee20!6m1!1e1″ icon=““ ]MAPA[/button]

[divider]

Ski areál Velký Javor v Bavorském lese

[wpdevart_youtube]bgsCcwv6Jo0[/wpdevart_youtube]

Foto a text: www.arber.de

Napsat komentář